sobota, 11 października 2008

Henna wzmacnia moje włosy od dawna. Lubię miedziany kolor, który im nadaje, więc używam bardzo często.

Ae ponieważ zafascynowało mnie barwienie henną dłoni i stóp - postanowiłam spróbować. Z braku odpowiedniego preparatu użylam henny do brwi, ale niestety - zmyłasię przy pierwszym prysznicu.

Pędzelek do decoupage też nie najszczęśliwszy do nanoszenia. Więc zamówilam specjalną czerwoną hennę w odpowiednim sklepie.

A TU PIERWSZA PRÓBA (pod stopą wspaniały szal, który wydaje mi się tak piękny, że nie śmiem go nosić...:

22:09, maroccanmint , Taniec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 października 2008

Na półtoragodzinne zajęcia chodzę raz w tygodniu. Pamiętam, że kiedy rok temu usiłowałam zacząć naukę w El Duende, dojazdy do Sopotu zniechęcały mnie bardzo.

Teraz, kiedy mam inne stanowisko i godziny pracy jeszcze bardziej absorbujące, wybrałam szkołę blisko domu. Chodzę do Belly Therapy i sobie ją chwalę.

A moje ciało? Ósemki biodrami wydają mi się jakby znajome, tak jakbym musiała tylko sobie przypomnieć, jak je robić. Ale reszta? Kręgosłup mam sztywny jak kij, moje kamele zawsze mają osiem nóg, a izolacja szyi wydaje się nieodgadnioną zagadką. Ale obiecaąłm sobie - za dwa lata od teraz będę rozumiała zasady tego tańca. Bo ideę rozumiem i czuję bardzo głęboko. I jeszcze codzienne ćwiczenia sobie obiecałam. I nowy pas do tańca, bo ten, który sobie wydziergałam jest zbyt cichy na zajęcia. Monetki dźwięczą ślicznie, ale wśród innych Pań zupełnie ich nie słyszę :-)

 

...a za sto lat będę zawodową tancerką :-), której laski do tanca zastępują kule :-) 

***

Na wczorajszych zajęciach trenowałyśmy kamele w kole i Instruktorka powiedziała dziwną rzecz: że nie wszyscy życzą sobie takiego zbliżenia i patrzenia sobie w oczy.Zdziwiłam się: przecież ten taniec jest podkreśleniem wspólnoty kobiecej, powinien łączyć i zbliżać niezależnie od wieku i stanowiska.

 Ciekawe, jakby to było, gdybym coś zrobiła - małe broszki z monetkami, wspólne mehendi albo po prostu upiekła ciasto?

18:51, maroccanmint , Taniec
Link Komentarze (1) »